CARITAS

Podstawowym zadaniem Kościoła obok posługi słowa i posługi sakramentalnej jest również posługa charytatywna. W archidiecezji poznańskiej posługą charytatywną zajmuje się przede wszystkim Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Powołany przez księdza arcybiskupa Zakład Charytatywno-Opiekuńczy "Caritas Poznańska" uzyskał status Organizacji Pożytku Publicznego dnia 3 stycznia 2005 roku przez zarejestrowanie w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zakład Charytatywno-Opiekuńczy "Caritas Poznańska" z pozyskiwanymi ustawowo środkami finansowymi został włączony w nurt pracy charytatywnej w Archidiecezji Poznańskiej.

Caritas w Poznaniu jest katolicką instytucją charytatywną, która obejmuje opieką ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych, osoby bezdomne, bezrobotne, rodziny i osoby żyjące w skrajnym ubóstwie, ofiary przemocy oraz dzieci i młodzież ze środowisk zagrożonych marginalizacją. Promuje tez wolontariat wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Strona Caritas Archidiecezji Poznańskiej: TUTAJ